Randevü Al

randevu-al-4

İslami Hacamat Nedir

Peygamber Efendimiz (Sallallahü aleyhi ve sellem) Hadis-i Şerif'de "Mirac'dan inerken hangi Melek cemaatine rastlasam. Ey Muhammed (Sallallahü aleyhi ve sellem)! devamını oku

umraniye-hacamat-1

 

hicri-takvimAYIN HANGİ GÜNLERİNDE YAPILMALI(Hacamat Hicri ayın günlerine göre yapılır)
Her ayda hacamat olabileceğin 4 gün vardır o geçti mi, diğer ay beklenecek. Hacamat gökteki ayın (HİCRİ)17-19-21-15 nci günlerinde yapılmalıdır. En faydalısı 17 nci gündür. Hacamat ayın ilk günlerinden 14'üne kadar(gökteki ayın büyüme günlerinde) faydalı değildir. 15 inden 21 ine kadar(Hicri ve tek günlerde) günlerde faydalıdır. 22 sinden 30 una kadar ay küçük olduğu için bedenler zayıf olur ve çıkan kan az olacağından faydası az olur(Bunun içindir ki ameliyatlar mümkünse ayın 14 ünden sonra yapılmalıdır.Bunun için denilmiştir ki; Kesilmesi istenen bir iş, ay küçülürken, yani 14 ünden 30 una kadar yapılmalı-Devam etmesi istenen bir iş de ay büyürken yani 1 inden 14 üne kadar yapılmalı.Mümkünse devam etmesi istenen bir işe ayın ilk çarşambası başlanmalı.-Bununla beraber ayın 1 inde ortasından ve sonunda bir işe başlama-Marifetname). Hadis-i Şeriflerde, tekli günler tavsiye edilmiştir. Bu günler içinde en çok faydalı olduğu gün ayın (Hicri)17 nci günüdür. Ondan sonra (Hicri)19, ondan sonra (Hicri)21, ondan sonra (Hicri)15 nci gündür.

 

HAFTANIN HANGİ GÜNLERİNDE YAPILMALIhicri-takvim2
Hacamat PAZARTESİ günü yapılmalıdır.Hakkında teşvik olup yasak olmayan tek gün pazartesidir. Haftanın üç günü hakkında hem teşvik edici, hem de yasaklayıcı Hadis-i Şerifler vardır. Eğer Pazartesi günü mümkün olmazsa, bu üç günde hacamat olunabilir. Bu günler; PAZAR, SALI, PERŞEMBE (Salı günü ayın, hicri 17'nci gününe gelirse hacamat için çok uygundur.)

 

HANGİ GÜNLERDE YAPILMAMALI
Haftanın üç günü hakkında teşvik olmayıp sadece yasaklayıcı Hadis-i Şerifler vardır. Bu üç günde yasak günlerdir; ÇARŞAMBA, CUMA, CUMARTESİ (Bu günlerde ameliyat, mümkünse yapılmamalıdır.) BU GÜNLERDE KESİNLİKLE HACAMAT OLMAMALIDIR. Hadis-i Şerif'te "Kim Çarşamba veya Cumartesi günü hacamat olurda bedeninde alaca hastalığı görürse, sadece kendini kınasın.","Cuma günü bir saat vardır, kim o saatte hacamat olursa mutlaka ölür."


 

"Çarşamba, Cuma, Cumartesi günleri hacamat olmaktan kaçının."


 

İstanbul un tüm ilçeleri ve Türkiyenin tüm şehirlerinde hacamat yapıyoruz.

 

0535 542 60 29

 

Yorumlar  

 
+2 # mustafa içden 20-04-2013 22:20
Balıkesir merkezdeyim hocam.hacamat tedavisi olmak istiyorum.şeker hastalığım var.teşekkürler
Cevap | Alıntıyla Cevapla | Alıntı
 
 
0 # Halil 20-04-2013 23:13
Alıntılandı mustafa içden:
Balıkesir merkezdeyim hocam.hacamat tedavisi olmak istiyorum.şeker hastalığım var.teşekkürler

Selamun Aleykum ;

Öncelikle Allahu Teala celle celalühü acil şifalar versin.

Bizim yerimiz Fatih-Çarşamba / İstanbul da. Yerimizde Hacamat için önceden randevu almanız gerekiyor, eğer siz gelemiyorsanız bulunduğunuz bölgede en az 10-15 kişilik gruplar oluştura bilirseniz biz gelip hacamat yapabiliriz. Ücret bir noktaya hacamat yaptırmak 15 tl, ikinci sefer de başka yerinize hacamat yaptırmak isterseniz ek olarak 5 tl, hacamat yapılan bölge değiştikçe 5 tl artacaktır. Daha fazla bilgi için cep telefonumdan ulaşabilirsiniz. 0535 542 60 29 Halil AKBULUT
Cevap | Alıntıyla Cevapla | Alıntı
 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile